139 WASHINGTON AVE

INDIALANTIC, Florida 32903 · Brevard County · Parcel 27 3830-51-4-8

$349 580
Assessed Value
$405 600
Market Value
Annual Tax
$324 580
Taxable Value
Ownership
OwnerParker Todd
Mailing Address141 Washington AVE Indialantic FL 32903
Property Details
Year Built1964
Living Area2 516 sq ft
Lot Size9 583 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$195 000
Just (Market) Value$405 600
Assessed Value$349 580
Exemptions-$25 000
Taxable Value$324 580
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $100 11